Koenzým Q10 a panax ginseng

Nedostatkom energie trpí občas každý človek. Nie je nič neobvyklé, ak by ste stratili výkonnosť a viac ako na prácu či na zložité uvažovanie by ste mysleli na oddych a pokoj. Je to prirodzené. Raz za čas si treba vydýchnuť a dopriať si pokoj, avšak energiu by ste mali do organizmu aj „doplniť“.

Koenzým Q10

Ideálnym riešením môže byť koenzým Q10 alebo panax ginseng, teda produkty, ktoré Vám dodajú vitalitu a sviežosť.

Koenzým Q10 sa rozpúšťa v tukoch a je nevyhnutný na to, aby sa energia v našom tele dokázala „vyrábať“. Ak by ste sa pokúšali túto látku hľadať vedzte, že sa nachádza tam, kde sa spotrebuje najviac energie v našom organizme. Takými orgánmi sú srdce či pečeň. Spaľovanie živín a ich postupné premieňanie na energiu by pri absencii koenzýmu Q10 možné nebolo. Keďže na všetky procesy v ľudskom organizme je potrebná energia, bez ktorej by sme nemohli fungovať, je priam nevyhnutné, aby bolo v tele dostatok koenzýmu Q10. Pre vysokú biologickú dostupnosť koenzýmu Q10 je potrebné aby sme ho prijímali v rozpustenej forme, napr. v mäkkých želatínových kapsulách s obsahom oleja. Prítomnosť vitamínu E v produkte prispieva k antioxidačnej aktivite koenzýmu Q10.

Ženšen či panax ginseng je veľmi vzácna rastlina, používaná už tisícročia pre jej blahodarné účinky na  silu a harmóniu nášho organizmu. V tradičnej čínskej medicíne slúži ženšen na posilnenie Yang energie a na povzbudenie životnej sily. Nemali by sme ani my spochybňovať účinky ženšenu, ktorý je nápomocný pri rôznych problémoch a dostanete ho v štandardizovanej koncentrácií napríklad v tabletkovej forme s presným obsahom ginsenozidov – látok, ktorým sa pripisujú účinky tejto prastarej liečivej rastliny.