Zelený jačmeň

Odkyslenie organizmu a detoxikácia sú v alternatívnej medicíne príbuzne pojmy. Oba tieto procesy naše telo potrebuje na určitú očistu, pričom túto potrebu by ste nemali ignorovať ani Vy. Čo však pomáha na odkyslenie alebo na detoxikáciu?

Čo pomáha na odkyslenie organizmu?

Sú to predovšetkým zelené rastliny ako chlorella a zelený jačmeň. Oba sú prírodné produkty a vďaka svojmu prírodnému zloženiu majú dokonalý účinok. Vo svojej podstate sú to komplexy prírodných vitamínov, minerálnych látok, bielkovín, enzýmov atď., ktorých sa nášmu telu dostáva pomerne málo pri nevyváženej strave založenej na nekvalitných potravinách. Preto je niekedy nutné doplniť ich aj takouto formou. Podľa WHO, teda svetovej zdravotníckej organizácie a všeobecne platných výživových odporúčaní by sme mali napríklad prijímať aspoň 200g ovocia a minimálne 400g zeleniny denne. Práve aj tu nám môžu pomôcť tzv. zelené potraviny: chlorella a zelený jačmeň.

Skvelé účinky

Chlorella existuje už niekoľko miliónov rokov, jej skvelé účinky na ľudský organizmus boli objavené taktiež ešte v dávnej minulosti. Postupne sa však vytratila ako klasická potrava a začalo sa jej prisudzovať slovo „doplnok“. V prípade Chlorelly je veľmi dôležitá jej čistota, spôsob pestovania (najvýhodnejšie je tzv. heterotrofné pestovanie) a tiež stráviteľnosť. Vysoká stráviteľnosť chlorelly musí byť zabezpečená pomocou vhodnej predprípravy aby potrebné látky v nej zastúpené sa dostali do tela vo vyváženom pomere .

Zelený jačmeň môžete prijímať napríklad v práškovej podobe sušenej šťavy z listov zeleného jačmeňa alebo vo forme tabliet. V zásade na tom príliš nezáleží, koncentrácia šťavy jačmeňa je to veľmi vysoká. Nájdete v ňom široké spektrum výživových látok a všetky z nich sa v sušenej šťave nachádzajú vo svojej prírodnej forme. Telu sa tak dostanú látky, ktoré mu mohli chýbať alebo ste ich prijímali len v menšom, obmedzenom množstve.